Dtik
TÜRK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI (23 HAZİRAN 2024, CEZAYİR)

TÜRK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI (23 HAZİRAN 2024, CEZAYİR)

Türk İş Dünyası Buluşması, Dünya Türk İş Konseyi Cezayir Temsilciler Kurulu ev sahipliğinde, resmi ziyaret ile Cezayir’de bulunan T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla, 23 Haziran 2024 tarihinde Cezayir’de gerçekleştirildi.

Buluşmaya; T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, T.C Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, T.C. Cezayir Büyükelçisi Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Osman Aksoy, Türkiye-Cezayir İş Konseyi Başkanı Mesut Toprak, DTİK Cezayir Temsilcisi Okay Tosyalı ve 30’un üzerinde iş insanı katılım sağladı.

Toplantı kapsamında, katılımcı firma temsilcileri Cezayir’deki faaliyetleri ile ilgili bilgi aktarma fırsatını bulurken, Türk iş insanları ve yatırımcılarının Kuzey Afrika ve özellikle Cezayir’deki varlığını her geçen gün artırdığı, ülkedeki yatırımların daha da artırılması için yapılması gerekenler konusunda temenniler dile getirildi.

Toplantıda, DEİK ve DTİK ülke yapılanmaları hakkında bilgi paylaşıldı, yatırımların artırılmasının ve Türk iş dünyasının birlikteliğinin önemine vurgu yapıldı.

Arama