Dtik
DTİK GÜRCİSTAN BULUŞMASI (10 HAZİRAN 2024, GÜRCİSTAN)

DTİK GÜRCİSTAN BULUŞMASI (10 HAZİRAN 2024, GÜRCİSTAN)

Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrasya Temsilciler Kurulunun Tiflis ziyareti kapsamında, 10 Haziran 2024 Pazartesi günü T.C. Tiflis Büyükelçiliği ev sahipliğinde, DTİK Gürcistan Buluşması gerçekleştirildi.

Buluşmaya; T.C. Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, DTİK Avrasya Temsilciler Kurulu Başkanı ve Ukrayna Temsilcisi Ayhan Akbaba, DEİK/Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan, DTİK Gürcistan Temsilcisi Osman Turan, Azerbaycan Temsilcisi Barış Altıparmak, Kırgızistan Temsilcisi Şevki Sarılar, Özbekistan Temsilcisi Atilla Aydoğmuş, Tacikistan Temsilcisi Ferhat Erdoğan, TİKA, Türkiye Maarif Vakfı, Gürcistan Türk İş İnsanları Derneği (GÜRTİAD) ile MÜSİAD Tiflis yetkilileri ve Gürcistan’da iş ve yatırım yapan çok sayıda iş insanı katılım sağladı.

DTİK tanıtım filminin gösterimiyle başlayan toplantı kapsamında, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticaret ilişkileri, DTİK Avrasya yapılanması ve faaliyetleri, yurtdışında yerleşik Türk iş insanlarının birlik ve beraberliği, kardeş diasporalar arasında iş birliği fırsatları ele alındı.

Arama